𝐓𝐚𝐩𝐤  𝐁𝐨𝐥𝐭  𝐯𝐚𝐢𝐫𝐮𝐨𝐭𝐨𝐣𝐮! 
𝐃𝐢𝐫𝐛𝐤  𝐭𝐚𝐮  𝐩𝐚𝐭𝐨𝐠𝐢𝐮  𝐦𝐞𝐭𝐮.

Tinklalapis ruošiamas.

Šiuo metu kuriame šios dalies turinį. Kad galėtume suteikti aukščiausios kokybės paslaugas, mums reikia šiek tiek daugiau laiko.

Užsukite dar kartą. Dėkojame už susidomėjimą!

Bolt naujienos Lietuvoje


Grįžti į peržiūrą

2020-08-21

Geriausio pasaulyje paspirtukų vairuotojo atmintinė

Kartais pasvajojame, kad ateityje elektriniais paspirtukais važinės prezidentai, paspirtukų slalomas taps olimpine sporto šaka, o miestuose ši draugiška aplinkai transporto priemonė savo skaičiumi pralenks automobilius… Apie tai ir apie tai, kaip paspirtukai gyvena dabar, yra įvaizdinė kampanija „Nedėk skerso“.

Kad svajonėms būtų lemta išsipildyti, šį šūkį turi išgirsti visi – ir vairuojantys, ir sutinkantys šią transporto priemonę savo kelyje. Ne tik išgirsti, bet ir suprasti, kad mėgautis nerūpestingai plaukus kedenančiu vėjeliu riedant paspirtuku galėsime tik jei patys būsime atsakingi vairuotojai.

Kad nereiktų ilgai googlinti, koks turėtų būti atsakingas vairuotojas, visas geriausias paspirtukininko savybes surinkome į vieną vietą ir parengėme šią atmintinę.

Prieš važiuojant paspirtuku, išsiimk ausines arba bent išjunk muziką. Turi girdėti lakstančius vaikus, Tave lenkiančius dviratininkus ir artėjančius automobilius (nebent tai Toyota Prius, tokiu atveju būk budrus).
Dėvėk šalmą. Motociklininką kompanijoje atpažinsi iš šalmo, leisk kitiems suprasti, kad Tu irgi (beveik) motociklininkas. Tamsiu paros metu labai pravers ir atšvaitai.
Laikyk vairą abiem rankom. Paspirtukas nuotraukose gražiau atrodo iš profilio, tad prieš fotografuojantis sustok. O dar geriau, pasikviesk draugą, kuris jus abu nufotografuotų gražiame saulėlydžio fone (Tave ir paspirtuką, žinoma).
Esi saugiausias važiuodamas dviračių taku. Paspirtukų eismui galioja panašios taisyklės, kaip ir dviračiams, tad kur galima, važiuok dviračių taku, kur jo nėra, gali važiuoti šaligatviu. Kirsdamas gatvę per perėją, nulipk nuo paspirtuko.
Rinkis saugų greitį. Lenkdamas pėsčiuosius, važiuok ėjimui artimu greičiu. Nepamiršk – šaligatvyje pirmumą turi pėstysis. Jei jautiesi nedrąsiai, „Bolt“ programėlėje įjunk Pradedančiojo režimą, jis parinks Tau saugų 15km/h greitį
Stebėk aplinką. Važiuodamas paspirtuku, kaip ir bet kokia kita transporto priemone, esi atsakingas ir už savo, ir už aplinkinių saugumą. Stebėk, ar Tavęs link neartėja automobilis, dviratis ar nerūpestingai nusiteikęs mažametis.
Privažiavus nuokalnę, nulipk nuo paspirtuko ir nusivaryk jį žemyn. Kai kalbėjome apie olimpinę sporto šaką, mintyje turėjome ne slalomą nuo kalno.
Važiuodamas nedaryk staigių manevrų. Mes pasitikime Tavo jėgomis, tačiau kelyje kažkam Tu gali tapti siurprizu. Važiuok nuspėjama trajektorija.
Pradėk nuo savęs. Jei vis tik pamatei vargšą nemylimą paspirtuką, pakelk jį arba patrauk nuo tako. Jei negali to padaryti, pranešk mums per programėlę ir mes juo pasirūpinsime.
Neteršk miesto ir savo garbės. Negadink svetimo turto. Net nežinome, kodėl tai užrašėme į šią atmintinę. Nes kaip galima užrašyti nerašytą taisyklę?
Nedėk skerso. Nestatyk paspirtuko skersai tako, neužstatyk įėjimų, nepalik gulinčio. Statyk išilgai tako, atremk į sieną, palik prie dviračių stovo. Pastatęs visada pagalvok, ar paspirtukas niekam netrukdys ir nesukels pavojaus.
Jei atsiminsi ir laikysies bent trečdalio atmintinės punktų, padėsi savo miestui tapti žalesniu, švaresniu ir modernesniu. Jei pavyks laikytis visų punktų, vieną dieną greičiausiai tapsi geriausiu pasaulyje paspirtukų vairuotoju (ir taip, toks titulas anksčiau ar vėliau egzistuos – palik tai mums).

 Banner-scooter.png


Grįžti į peržiūrą


 
Parašykite
Paskambinkite